Důležité informace

 

Rytiny do prstenů

Přejete si rytinu do Vašeho prstenu a zajímalo by Vás, jak to udělat? Rytiny do u nás zakoupených prstenů provádíme v naší dílně ZDARMA. Běžně se vyrývá jméno nevěsty a ženicha, popřípadě i datum svatby. 

Kameny a certifikáty

Nevíte, jaký kámen zvolit pro Váš šperk? Přečtěte si stručné informace o briliantu, moissanitu, zirkonu a perle a určitě najdete ten pravý kámen. Rozhodnete-li se pro šperk s briliantem, garantujeme Vám certifikátem jeho pravost a kvalitu.

BRILIANT (frz. brilliant, „zářící, jasný“) je diamant či jiný drahokam, vybroušený do zvláštní formy s mnoha ploškami tak, aby vynikl jeho lesk. Ideální brus má 32 horních faset a jednu horní plošku (s tou se při broušení začíná), spodní část je vybroušena do 24 faset. Jako pravý briliant by měl být označen pouze kulatý diamant (round brilliant).

MOISSANITE se v přírodě vyskytuje velice zřídka a nachází se po dopadu meteoritů nebo ve vyvřelých horninách. V současné době se moissanite tvoří v kontrolovaném prostředí, které důsledně napodobuje přírodní síly, jež vedly ke vzniku tohoto velmi tvrdého drahokamu. Tento syntetický diamant, který se vyznačuje vysokým ohněm, třpytem, leskem a neuvěřitelnou tvrdostí je ideální drahokam do šperků pro každodenní nošení.

ZIRKON je nejdostupnější a zároveň nejkvalitnější náhrada za přírodní diamant. Jedná se o syntetický kámen - Cubic Zirconia neboli kubický zirkon (kubická krystalická forma oxidu zirkoničitého). Pro jeho nízkou cenu, poměrně dlouhou životnost a vizuální podobu s diamanty se začal hojně používat při výrobě šperků.

PERLA je malý lesklý kulovitý předmět vzniklý uvnitř perlotvorky, mořské ústřice nebo perlorodky. Ideální perly jsou dokonale kulaté a hladké, většina přírodních perel však vzniká v různých nepravidelných tvarech a barvách (barokní perly). Perly jsou ceněné především ve šperkovnictví. 

Dárkové balení & péče o šperky
 

Každý šperk si zaslouží nevtíravou prezentaci a kvalitní balení. Všechny výrobky z naší dílny předáváme v individuálně vybraných krabičkách. Máte tak nejen krásné dárkové balení, ale zároveň možnost chránit Vaše šperky před venkovními vlivy.