Jak zvolit velikost

 

Chtěli byste si u nás zakoupit prsten a potřebujete určit správnou velikost? S námi to jistě zvládnete. Pokud nechcete partnerku či partnera připravit o překvapení, můžete využít některou z našich nápověd. Prsteny vyrábíme na míru, při nákupu můžete zvolit velikost přímo, nebo uvést do poznámky v objednávce. Pokud se stane, že prsten nebude sedět, upravíme ho zdarma na přesnou velikost.

 V JAKÝCH HODNOTÁCH SE UVÁDÍ

Pojem „velikost prstenu“ označuje obvod prstu v milimetrech. Velikost prstenu 54 znamená, že prstýnek má ve svém vnitřním obvodu přesně 54 mm.

JAK ZMĚŘIT OBVOD PRSTU 

A) Provázkem nebo proužkem papírku:
Nejjednodušší, avšak ne zcela přesná metoda zjištění velikosti prstenu je omotání prstu provázkem / papírkem, na který fixou uděláte značku a výslednou délku změříte. Nezapomeňte, že kloub prstu je obvykle širší než samotný prst. Proto musíte už při měření počítat s tím, že budete prsten také navlékat. PDF SOUBOR, KTERÝ VÁM S MĚŘENÍM POMŮŽE: merici_pomucky.pdf

obr.mereniB) Měřícími kroužky

Pomocí speciálních měřících kroužků zjistíte, jakou velikost potřebujete. Kroužek musí sedět natěsno, ale lze přetáhnout přes kloub. V našem ateliéru Vám změříme prst měřícími kroužky ZDARMA.

 81pA2UyF04L._SY355_

 C) Měření podle padnoucího prstenu

Pokud máte k dispozici ‚‚vypůjčený’’ prsten v dané velikosti, doporučujeme Vám ho přinést a nechat měření na odborníkovi – ten pomocí tzv. trnu přesně zjistí velikost prstenu. 

ring-size

C) Porovnávací kroužky
Pokud nemáte možnost přinést k nám do ateliéru prsten, položte ‚‚vypůjčený’’ prsten na vytištěný kroužek, prsten musí opisovat celý obvod kružnice (nemělo by být vidět žádné prázdné, bílé místo). ZDE JE PDF SOUBOR: merici_pomucky.pdf

krouzky

D) Velikosti prstenů podle průměrů
Níže naleznete tabulku průměrů prstenů a jejich odpovídající velikosti. Hodnoty průměrů jsou 
uvedené v milimetrech. V levých sloupcích tabulky jsou čísla velikosti prstenů. 
V pravých sloupcích jsou na stejném řádku uvedené odpovídající průměry těchto velikostí, tentokrát v milimetrech.

tabulka

 

Pro přesné měření si vytiskněte tento pdf soubor:  merici_pomucky.pdf